Pasivní rodinný dům Brno

V tiché a pohodové části na periferii Brna vás vítá inovativní pasivní dům, který svou moderností a harmonií zaujme již z hlavní silnice. Jeho vzhled nejen že odráží klid, ale rovněž přináší do okolí estetiku spojenou s pokojem. Dům nabízí skvostně prosvětlený interiér, v němž se odráží nejen krása, ale i pozitivní energie a svěžest.

Tento dům však není pouze vizuálním ohniskem – jeho majitelé dbají nejen na design exteriéru a interiéru, ale také na udržitelnost a minimální ekologický dopad. Každý detail je promyšlen s ohledem na zdravé vnitřní prostředí a snížení ekologické zátěže. To vše potvrzuje i technická místnost, která může být označena za plíce tohoto domova. Zde se snoubí moderní technologie s ohleduplným přístupem k životnímu prostředí, vytvářejíce tak domov, který není pouze obydlím, ale skutečným odrazem udržitelného a zároveň elegantního životního stylu.

Technologické zázemí

Rekuperaci, vytápění, chlazení a dokonce ohřev teplé vody má pod svými křídly kompaktní jednotka PKOM4 rakouského výrobce Pichler. Tato jednotka je vybavena vzduchovými filtry, které zachytí i ty nejmenší pevné částice a dopřává majitelům neustálý přísun čerstvého vzduchu. Dle slov paní majitelky je jednotka až překvapivě tichá a nenarušuje klidné prostředí v interiéru. PKOM4 ke svému ohřevu vody využívá solární zisky z fotovoltaických panelů, jenž náš tým instaloval na střeše domu spolu se střídačem Kerberos. Vzduchotechnika je dále osazena distribučními prvky značky Climecon, které skvěle doplňují design celého domu.

O vytápění se stará již zmíněná jednotka PKOM4, k maximálnímu komfortu bylo instalováno podlahové vytápění za použití topných rohoží, spolu se sálavými panely, jenž fungují na principu sálavého tepla. Sálavé panely jsou dle slov paní majitelky však díky technologiím, obálce pasivního domu a mírným zimám v provozu jen velmi zřídka. 


Spolupráce na projektu

Na tomto projektu jsme si zopakovali skvěle fungující spolupráci s panem Ing. Michalem Hučíkem, který byl architektem tohoto domu. Jsme moc rádi, že se s námi rozhodl spolupracovat jak na tomto, tak i na mnoha dalších objektech a budeme se těšit na další společnou práci, která nás čeká.

Dále jsme na projektu spolupracovali s naší sesterskou společností Evora Design s.r.o., jejíž odborníci zodpovědně vypracovali projekty vzduchotechniky, vytápění a fotovoltaické elektrárny. Technologie k realizaci projektu nám poskytla rovněž sesterská společnost Evora Trade s.r.o.. Díky kooperaci mezi všemi participanty je možné projekty jednoduše koordinovat a šetřit zákazníkům čas, peníze a starosti.

Fotogalerie