Rezidenční komplex Slunečná alej

Na samém okraji malebné obce Chýně se nachází nová rezidenční oblast – Slunečná Alej. S výhodnou polohou, která nabízí snadný přístup jak do srdce hlavního města Prahy, tak na letiště Václava Havla, se můžou rezidenti těšit na skvělé spojení s velkoměstem i klidným maloměstským prostředím.

Rodinné domy jsou promyšleně orientovány tak, aby využívaly maximálního množství slunečního svitu, což zajistí vždy svěží atmosféru uvnitř domu, nebo na krásné zahradě.

Jedinečnou výhodou pozemků ve Slunečné Aleji je jejich okrajová poloha, která nabízí nádherný výhled do otevřené krajiny. Toto prostředí umožní uniknout od městského shonu a užít si klidné chvíle a Relax.

Domy jsou navrženy v pasivním standardu, což zaručuje jejich extrémně nízkou energetickou náročnost na úrovni A. To znamená, že domy jsou šetrné k životnímu prostředí, a jejich majitelé si mohou užívat výhod minimálních provozních nákladů, i v době, kdy ceny energií budou stoupat.


Zdravé a komfortní prostředí pro každý den

Tým projektantů z Evora Design nejprve zodpovědně vypracoval projekt vzduchotechniky, vytápění, zdravotechniky a centrálního vysavače. Díky skvělé koordinaci s našim realizačním týmem, proběhly práce hladce, rychle a bez zbytečných vícenákladů.

Domy jsou vybaveny moderními technologiemi, které instaloval realizační tým Evora CZ. Příkladem je kompaktní jednotka PKOM4 se 2 tepelnými čerpadly rakouského výrobce PICHLER s certifikací pro použití v pasivních domech, která zajišťuje větrání interiéru s rekuperací tepla, ohřev či chlazení vzduchu a díky druhému tepelnému čerpadlu také ohřev teplé vody. Rekuperační jednotka ve spojení s centrálním zvlhčovačem vzduchu umožňuje regulovat vlhkost vzduchu v domě na optimální úroveň dle potřeb uživatele Tato technologie je také obohacena vzduchovými filtry, které zachytí i ty nejmenší částice. Tuto možnost ocení nejen alergici, ale všichni, kdo dávají přednost čerstvému svěžímu vzduchu.

Na dotápění objektů byly využity sálavé panely. Tato technologie funguje na principu sálavého tepla. Topný panel produkuje infračervené vlny, které se z tělesa šíří do prostoru a ohřívají předměty a stěny v místnosti. K oteplování vzduchu dochází až sekundárně od těchto předmětů. Vytápění infrapanely maximalizuje účinnost přenosu tepla a výrazně snižuje tepelné ztráty. Kromě toho se díky sálavým panelům členové domácnosti nemusí bát snížení vlhkosti vzduchu a užijí si rovnoměrné prohřátí celé místnosti.

Dokonalý úklid s centrálním vysavačem

Do objektů jsme instalovali také centrální vysavače Značky Beam, které jsou skvělým pomocníkem při úklidu domu. Jednou z hlavních předností centrálních vysavačů je jejich vyšší sací výkon ve srovnání s běžnými přenosnými a robotickými vysavači. Tento systém vysávání je umístěn mimo obytné prostory, což umožňuje instalaci výkonného motoru a většího filtru, to zajišťuje důkladnější a účinnější odstranění prachu, alergenů a nečistot ze všech koutů domova. Díky této vyšší efektivitě se snižuje množství alergenů a škodlivých částic ve vzduchu, což vede k čistšímu a zdravějšímu prostředí pro obyvatele.


Tomuto krásnému rezidenčnímu komplexu vdechla život Česká developerská společnost společnost BUBA VISION s.r.o.

Jsme velmi rádi, za vzájemnou spolupráci a možnost podílet se a tomto skvělém projektu.

Více o Slunečné aleji zde.

Fotogalerie