Proč a jak děláme rozvody pitné vody s REHAU RAUTITAN

26.07.2023

RAUTITAN je kompletní systém rozvodů vody a topení od rodinných domů až po průmyslové objekty. Systém splní všechny Vaše požadavky v plném rozsahu. Zákazníkům je garantována dlouhodobá bezpečnost.

Jako celosvětově uznávaný specialista na polymerové materiály disponuje REHAU dlouholetými zkušenostmi z vývoje mimořádně odolných a výkonných umělých hmot.

RAUTITAN z tohoto know-how profituje - univerzální sortiment potrubních systémů RAUTITAN na bázi PE-X nyní REHAU doplňuje o polymerové násuvné objímky a fitinky.

Společnost Evora CZ je dodavatel zdravotechnických produktů a komponent firmy REHAU.


Instalace pitné vody
Nezávadná hygiena, trvalá spolehlivost a jednoduchá montáž: Systém RAUTITAN přesvědčí u instalací pitné vody celosvětově.

Napojení otopných těles
Ať pro napojení otopného tělesa z podlahy, ze zdi – RAUTITAN nabízí vždy správné řešení.

Flexibilní a tvarově stálé trubky s vysokými bezpečnostními rezervam

Univerzální trubka RAUTITAN flex nabízí optimální flexibilitu – i při nízkých teplotách. Vyžaduje-li instalace ohybově tuhou trubku, použije se RAUTITAN stabil – robustní vícevrstvá trubka kov-plast.

Předizolované trubky podporují hospodárnou pokládku.


JEDNODUCHÁ INSTALACE

RAUTITAN: Spojovací technika násuvné objímky – originál.

Bezpečnost bez kompromisů:

RAUTITAN vytváří z trubky, tvarovky a násuvné objímky trvale těsné spojení. A to bez O-kroužku.
Trubka samotná je těsnícím prvkem, instalace je okamžitě tlakově zatížitelná. Robustní materiály umožňují zpracování až do -10°C.

1. Roztažení konce trubky

2. Nasunutí fitinku

3. Lisování

Trvale těsné jen ve 3 krocích
Kompletně odpadá odstraňování otřepu a kalibrace trubek. Profesionální nástroje série RAUTOOL ulehčují dodatečně instalaci. Již před tlakovou zkouškou dá jednoduchá vizuální kontrola jistotu odborně provedeného spojení.


Udržitelná instalace.

RAUTITAN: Pro instalaci pitné vody pomocí bezolovnatého materiálu.
Nově vyvinutá bezolovnatá slitina z červeného bronzu RAUTITAN RX+ přináší veškeré výhody již etablovaného materiálu (červený bronz) a navíc je bezolovnatá.

Poslední metry rozhodují:
Voda v bezvadné kvalitě je naše důležitá potravina. Toto nesmí být ovlivněno chybnou instalací v budovách. K zajištění kvality vody až k poslednímu odběrnému místu to tedy vyžaduje velkou péči – od plánování až po hygienickou realizaci.

Brát v potaz budoucnost​​​​​​​:
Jednou zabudované, ztratí se trubkové vedení ve stěně či v podlaze a tím z naší pozornosti. Tím důležitější je, aby při volbě trubkového systému byla brána v úvahu budoucnost. RAUTITAN zde přesvědčí svoji dlouhou trvanlivostí a vytvoří kromě toho rezervy pro hygienické standardy zítřka.

Čas na nový způsob instalace

RAUTITAN je optimálním řešením pro inteligentní potrubní rozvody, především pro průtočné a kruhové rozvody. Nejsou-li jednotlivá odběrová místa nebo dokonce celé úseky dočasně nebo trvale používány, zůstává voda přesto v pohybu – je optimálně bráněno mikrobiální kontaminaci, např. bakteriím legionely.

Hygienicky optimalizovaná technika

U systému RAUTITAN zabraňuje hladký povrch tvorbě sedimentu. Vnitřní kontury tvarovek jsou hydraulicky optimalizované a udivují velmi nízkou tlakovou ztrátou. Všechny použité materiály podléhají přísným kontrolám a jsou certifikované pro použití pro pitnou vodu.

Flexibilní instalace

RAUTITAN: Individuální varianty připojení topného tělesa.

Je lhostejné, zda pro připojení topného tělesa z podlahy, ze zdi– RAUTITAN skýtá příhodné komponenty.

Bylo myšleno na vše:
S naším sortimentem trubek, tvarovek a příslušenství se dají uskutečnit všechny relevantní varianty zabudování. Rozdělovače topných okruhů pro rozdělování a slučování přípojných vedení kompletují produktovou paletu.

Připojení ze zdi:
Přípojky se ztratí ve zdi a umožňují plnou volnost podlahy pro snadné čištění.

Připojení z podlahy:
Nadstandardní vnější vzhled souprav z ušlechtilé oceli, jakož i možnost individuálního lakování připojovacích garnitur umožňují optimální přizpůsobení okolí.