Rodinný dům Valtice: Inovace a harmonie v jednom

14.02.2023

Tento rodinný dům ve Valticích představuje dokonalou symbiózu mezi prostorem, pohodlím a ekologickým přístupem. Samostatně stojící dvoupodlažní dům s podlahovou plochou 150,4 m2 je zastřešen sedlovou střechou a nabízí přisazený objekt garáže a skladu s plochou střechou. V zadní části domu navazuje na obývací pokoj terasa, která spolu s hlavním prosluněním z jihu zajišťuje maximální komfort pro obyvatele.

Dispozice domu je rozdělena na aktivní část v přízemí a klidovou (odpočinkovou) část v patře. Konstrukce z masivních vápenopískových bloků a monolitických stropů zajistí vysokou kvalitu stavby, zatímco založení na základové desce uložené na polštáři z pěnoskla podporuje stabilitu a dlouhou životnost. Okna jsou osazena předsazenou montáží a stíněna předokenními žaluziemi.

Jedním z hlavních aspektů, který činí dům Valtice tak jedinečným, je jeho energetická efektivita a ekologický přístup k řešení vytápění a vzduchotechniky. Energetická efektivita domu je mimořádná, s měrnou potřebou tepla na vytápění pouhých 10 kWh/(m2a) a třídou energetické náročnosti budovy PENB: A. Celková potřeba primární energie činí 59 kWh/(m2a).

Náš tým se podílel na návrhu (Evora Design s.r.o.), dodání a montáži řízeného větrání s rekuperací tepla (Evora CZ s.r.o.), které je zajištěno pasivní vzduchotechnickou jednotkou LG 350 od renomovaného rakouského výrobce PICHLER. Tato jednotka nejenže v zimě přihřívá přiváděný vzduch a v létě ho přichlazuje, ale také je jednou z nejtišších na trhu a disponuje venkovním vzduchovým filtrem nové třídy ePM1. Díky tomu je v domě zajištěna vysoká kvalita ovzduší. Tepelné čerpadlo vzduch/voda zajišťuje vytápění a ohřev TV, zatímco nucené větrání s rekuperací tepla je zajištěno jednotkou Pichler LG350.

Jednotka LG350 patří mezi nejtišší rekuperační jednotky na trhu, disponuje venkovním vzduchovým filtrem nové třídy ePM1 a je jednoduše ovládána pomocí dotykového displeje. Tím přispívá k celkovému pohodlí a energetické efektivitě domu.

Ovládání vzduchotechnické jednotky je zároveň jednoduché a intuitivní, díky dotykovému displeji. Celkově tak přispívá k pohodlí a energetické efektivitě domu. Naše komplexní služby zahrnují také návrh celkového vytápění, což zajišťuje, že klient získává efektivní a udržitelné řešení pro svůj energeticky pasivní dům, splňující požadavky na dotaci NZÚ.

Fotogalerie