Rodinný dům Břeclav

10.07.2023
Tento elegantní rodinný dům, navržený pro pohodlí a komfort, je jednopodlažní stavba s obytným podkrovím a sedlovou střechou. K domu je přistavěná garáž s plochou střechou, která dodává celému objektu moderní nádech. Zadní část domu je rozšířena o terasu, která navazuje přímo na obývací pokoj. Díky jižní orientaci se dům těší hojným slunečním paprskům. Interiér domu je citlivě rozdělen na aktivní přízemí a klidové podkroví.

Konstrukce domu je navržena jako masivní zděná stavba z vápenopískových bloků se zpevněnými stropy. Základ stavby tvoří základové pásy a deska. Střechu nesou dřevěné nosníky. Okna od firmy Slavona Progression jsou instalována předsazenou montáží a stíněna předokenními žaluziemi.

Naše práce se odráží v kompletním projektu vzduchotechniky od Evora Design s.r.o. , který se pohybuje od návrhu až po instalaci vzduchotechnických rozvodů. Použili jsme vysoce kvalitní tlumiče hluku a kruhové potrubní rozvody značky LINAB, doplněné o designové distribuční prvky od finského výrobce Climecon z řad FINO, RINO, VIP a CLICK.

Srdcem celého systému je inovativní kompaktní jednotka PKOM4 značky Pichler, která je zodpovědná za řízené větrání s rekuperací tepla, ohřev teplé vody a částečné vytápění. Tato jednotka zajišťuje neustálý přívod čerstvého vzduchu a přispívá k významným energetickým úsporám.

Dále náš tým naprojektoval vytápění objektu, které následně realizoval. Součástí realizace bylo elektrické podlahové vytápění v koupelnách, na toaletách a zádveří pomocí topných kabelů. Vytápění pobytových místností bylo řešeno designovými elektrickými sálavými panely.

Jsme hrdí na naše dosažení v oblasti nízkoenergetických a pasivních domů, které respektují životní prostředí, jsou energeticky efektivní a přitom finančně dostupné. Projekt je dílem společnosti NADČASOVÝ DŮM s.r.o., vedeným Ing. arch. Pavlem Čánským a Ing. Zdeňkem Šlancarem. Dům spadá do třídy energetické náročnosti PENB: A – mimořádně úsporná, s celkovou potřebou primární energie pouhých 59 KWh/(m2a). Jde o průkopnický model v oblasti ekologického bydlení, který přináší optimální kombinaci designu, komfortu a udržitelnosti. Inspirujte se bydlením nové generace s rodinným domem v Břeclavi.

Evora CZ s.r.o.