Pasivní dům Pohořelice u Zlína - Energeticky úsporné řešení s důrazem na kvalitu

02.11.2021

Tento pasivní dům v Pohořelicích u Zlína byl navržen jako rámová dřevostavba opláštěná deskami na bázi dřeva. Izolace stavby je řešena především minerální vatou, zatímco střecha je zateplena foukanou celulózou mezi dřevěnými vazníky. Tým Evora se staral o projekt, dodávku a montáž vzduchotechniky.

Pro tento objekt byla zvolena rekuperační jednotka Pichler LG 350, která je nejtišší jednotkou na trhu. Tato jednotka nabízí jednoduchý přístup k filtrům pro snadnou výměnu a používá venkovní vzduchový filtr dle nové třídy ePM1> 70% (zachycuje alespoň 70 % částic menších než 1 mikron). Díky rekuperační jednotce je dům energeticky nenáročný, splňuje požadavky na dotaci NZÚ.

Energetika a technologie: Energeticky pasivní dům

Tento rodinný dům je navržen jako energeticky pasivní stavba, která splňuje požadavky na získání dotace v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ).

Vytápění a chlazení: Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Dům je vybaven tepelným čerpadlem vzduch-voda, které zajišťuje účinné a ekologické vytápění. Místo tradičního podlahového vytápění je v objektu použito moderní stropní vytápění a chlazení, které zaručuje rovnoměrné rozložení tepla a chladu ve všech místnostech.

Větrání a rekuperace tepla: Nucené větrání s rekuperací tepla

V domě je instalován systém nuceného větrání s rekuperací tepla s rekuperační jednotkou Pichler LG 350, který zajišťuje čerstvý vzduch v interiéru a minimalizuje energetické ztráty při výměně vzduchu.

Chytrá domácnost: Komplexní řízení domu

Stavba je vybavena chytrou domácností, která umožňuje komplexní řízení různých prvků domu, jako jsou žaluzie, větrání, vytápění či osvětlení. Díky tomu je možné snadno a efektivně ovládat jednotlivé systémy a přizpůsobit je potřebám obyvatel, což přispívá k celkovému komfortu a energetické účinnosti domu.


Interiér je zdůrazněn minimalistickými a designovými distribučními prvky finské značky Climecon. Stylové stěnové difuzory řad CLICK a FINO, přívodní stropní ventil RINO a odvodní ventil VIP jsou součástí celkového provedení. Pro montáž vzduchotechnických rozvodů byly použity vysoce kvalitní tlumiče hluku a kruhové potrubní rozvody značky LINAB.

Evora s hrdostí prezentuje referenční projekty, které odrážejí naši odbornost a závazek kvalitě. Jsem vděční za důvěru našich klientů a těšíme se na další úspěšné projekty, které přispějí k lepší kvalitě života a udržitelnosti naší planety.

Evora CZ s.r.o.