Pasivní dům na rynku - Babice

18.05.2019

Pasivní dům na rynku - Babice: Komplexní vzduchotechnické řešení

Realizace a dlouhodobá péče o vzduchotechniku v rodinném domě

Rodinný dům v Babicích je navržen jako zděná stavba z vápenopískových tvárnic s tepelnou obálkou tvořenou polystyrenem. Dům je pasivní a splňuje požadavky na dotaci NZÚ.

V rámci komplexních služeb našeho týmu Evora CZ s.r.o. jsme zodpovědně naprojektovali a následně realizovali vzduchotechnické řešení. Instalovali jsme kompaktní jednotku PKOM4 od rakouské značky Pichler, která nejen zajišťuje kvalitní vzduch v objektu, ale také vytápí pomocí samostatného tepelného čerpadla s minimální energetickou náročností. Navíc, jednotka zabírá pouze 0,75m2 plochy, což z ní činí prostorově úsporné řešení.

Naše práce zahrnovala montáž vzduchotechnických rozvodů a distribučních prvků značky Climecon. Nainstalovali jsme stěnové difuzory pro přívod vzduchu řady FINO a CLICK, odvodní stěnové ventily řady PION a VIP, v exteriéru hliníkové protidešťové žaluzie a výfukovou stěnovou dýzu.

Kromě projektování a instalace se naše společnost Evora CZ s.r.o. stará také o pravidelný servis těchto systémů. Jsme hrdi na to, že se můžeme dlouhodobě podílet na zdravém prostředí domovů našich zákazníků a zajistit jim kvalitní vzduchotechnické řešení.

Evora CZ s.r.o.

Architektonický návrh : Ateliér Tector s.r.o.