"Opilý" dům - Velké Pavlovice

26.03.2023

Tento pasivní dům se nachází v opravdu neobvyklém prostředí - přímo uprostřed známých "Opilých sklepů" a současně v srdci historických sklepů Habánských ve Velkých Pavlovicích.

Cílem investora bylo postavit zděný pasivní dům na poměrně náročném svažitém pozemku, který nabízel malebné výhledy na vinařskou obec a její okolí. Stavba měla probíhat svépomocí, což představovalo další výzvu.

Celý projekt musel respektovat regulace týkající se výšky stavby a odstupu od sousední komunikace. Výsledkem návrhu architektonického ateliéru je tedy dům s půdorysem ve tvaru L, plochou střechou a krytým parkováním nad přízemní obytnou částí. Pod parkovacím prostorem se nachází ložnice, zatímco v přízemí dvoupodlažní části domu je obytný prostor spojený s kuchyní.

Prosklená stěna propojuje interiér s přilehlou terasou a bazénem, což vytváří plynulý přechod mezi vnitřním a vnějším prostorem. Přístup do obývacího pokoje je skrze schodiště z horního podlaží, kde se nacházejí i další místnosti. Díky promyšlenému dispozičnímu řešení a využití moderních technologií poskytuje tento pasivní dům komfortní a energeticky úsporné bydlení uprostřed jedinečného prostředí vinařských sklepů.

Naše práce na rodinném domě zahrnovala projekci vzduchotechniky, následně také dodání a montáž vzduchotechnických rozvodů, kde byly použity vysoce kvalitní tlumiče hluku a kruhové potrubní rozvody značky LINAB a designové distribuční prvky od finského výrobce Climecon z řad FINO,RINO a UPSI. Dále jsme zajišťovali dodání, instalaci a oživení kompaktní jednotky PKOM4 značky Pichler, která se mimo rekuperaci vzduchu a jeho kvalitu zvládne postarat také o ohřev teplé vody a vytápění a je ideálním řešením pro pasivní a nízkoenergetické domy.


Na závěr této referenční případové studie bychom rádi zmínili něco o naší společnosti Evora CZ. Jsme expertní tým, který se specializuje na projektování, realizaci a konzultace v oblasti energeticky úsporných a ekologických staveb, jako jsou pasivní domy a nízkoenergetické budovy.

Naší hlavní devizou je široká škála služeb, které zahrnují jak projektování, tak realizační část. Díky našemu multidisciplinárnímu přístupu, dlouholetým zkušenostem a odborným znalostem dokážeme vytvářet ucelená řešení, která splňují individuální potřeby a přání našich klientů.

V případě projektu v "Opilých sklepů" ve Velkých Pavlovicích jsme úspěšně vytvořili návrh a zrealizovali výstavbu pasivního domu na náročném svažitém pozemku. Naše spolupráce s investorem a důraz na detaily nám umožnily vytvořit komfortní, energeticky úsporné a esteticky přitažlivé bydlení v jedinečném prostředí.

Společnost Evora CZ se neustále snaží inovovat a zlepšovat své služby, aby byla schopna nabízet nejlepší možná řešení pro své klienty. Jsme hrdí na naši schopnost poskytovat komplexní služby v oblasti energeticky úsporných a ekologických staveb a těšíme se na další úspěšné projekty, které přinesou spokojenost našim zákazníkům.

Evora CZ s.r.o.