Evora kompenzuje své emise!

28.07.2023

V Evoře nedáme dopustit  na ochranu životního prostředí, proto jsme se rozhodli aktivně přistoupit k péči o naši planetu. S radostí vám oznamujeme, že se aktivně účastníme inovativního programu na kompenzaci emisí CO2, které vznikají při provozu našich firemních vozidel. Každým litrem paliva, který natankujeme, přispíváme k výsadbě a péči o české lesy, na čemž nám velmi záleží.

Tento inspirativní program vznikl díky spolupráci mezi společností Axigon a organizací Zasaď život. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí této iniciativy, která má pozitivní dopad na naše životní prostředí. 

Výpočet a následná kompenzace uhlíkové stopy se řídí mezinárodně uznávanými standardy, konkrétně metodikami stanovenými Americkou agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA), britskou organizací Defra a GHG protokolem. Počet stromů potřebných k offsetování emisí je pečlivě stanoven na základě relevantních dat poskytovaných Arbor Day Foundation a nadací Winrock.

Samotná výsadba stromů probíhá na území České republiky a je sledována zkušenými lesníky, kteří mají bohaté zkušenosti z veřejných lesů, chráněných krajinných oblastí (CHKO) a národních parků. Díky tomuto programu se můžeme "zasadit" o ochranu naší přírody a být zodpovědnou společností. Pokud se o tomto programu chcete dozvědět více, nebo se sami zapojit, stačí kliknout zde.