Domov na Jižní Moravě: Oáza klidu a moderního designu ve Velkých Hostěrádkách

10.10.2023

Obec Velké Hostěrádky se nachází v blízkosti Brna, což z ní činí ideální místo pro ty, kteří chtějí žít v malebném venkovském prostředí, ale zároveň si uchovat snadný přístup ke všem výhodám většího města. Klidnou hlavní cestu lemují starší domy, jeden mezi nimi však vyniká jedinečným moderním vzhledem. Jedná se o jednopatrový rodinný dům s rozlehlou zahradou, který je domovem čtyřčlenné rodiny, která v něm žije společně se svými domácími mazlíčky. Jedním z vrcholů tohoto domu je obývací pokoj propojený s venkovní pergolou posuvnými dveřmi. Tato moderní  designová volba umožňuje majitelům maximálně využívat slunečních dnů a přenést své každodenní aktivity na terasu, kde mohou relaxovat u bazénu, pořádat grilovací večírky nebo prostě jen užívat poklidný večer s rodinou a přáteli.

Celý tento dům je místem, kde se spojuje moderní bydlení s kouzlem venkovského prostředí, což nabízí ideální kombinaci pro ty, kteří hledají klidný a pohodlný životní styl s dotekem luxusu.

Zdravý a komfortní domov

Zázemí tohoto domu je nejen komfortní, ale také zdravé a technologicky vyspělé. Přes svůj minimalistický vzhled disponuje dům komplexním technickým vybavením a precizně promyšlenými detaily. Tým Evora design se postaral o projekt vzduchotechniky, fotovoltaického systému, vytápění a centrálního vysavače, což umožnilo rychlé a efektivní provádění prací bez nadbytečných nákladů.


Kombinovaná jednotka PKOM4: Srdce technologie domu

Centrálním prvkem celého technologického systému domu je kombinovaná jednotka PKOM4, pocházející od rakouského výrobce Pichler. Tato rekuperační jednotka garantuje stálý přívod svěžího a zdravého vzduchu do obytných prostor. Vzduchové filtry efektivně eliminují i nejjemnější částice, což zajišťuje čistotu a kvalitu vzduchu pro všechny obyvatele domu. Klíčovou výhodou integrovaného systému PKOM4 je jeho všestrannost, neboť se stará také o vytápění, chlazení a ohřev teplé vody o objemu 212 litrů prostřednictvím dvou tepelných čerpadel. Kromě toho je ohřev vody propojen s další malou fotovoltaickou elektrárnou o výkonu 2,1 kWp, která je specificky určena pro ohřev vody a efektivně přispívá k již tak energeticky úspornému provozu PKOM, zároveň optimalizuje využívání hlavní fotovoltaické elektrárny o výkonu 9 kWp.

Centrální vysavač: Neocenitelný pomocník v domácnosti s domácími zvířaty

Vzhledem k přítomnosti několika čtyřnohých společníků v domácnosti byl instalován centrální vysavač, který se stal neocenitelným pomocníkem v péči o domácí mazlíčky. Jeho výkonnější sací schopnosti ve srovnání s konvenčními přenosnými a robotickými vysavači zajišťují efektivní odstranění prachu, alergenů a nečistot z celého obydlí. Díky umístění systému mimo obytné prostory je zajištěna vyšší efektivita a nižší hladina hluku během vysávání.

Fotovoltaická elektrárna a ekologický Přístup

Ekologická filosofie majitelů domu je zřetelná i na střeše, kde je umístěna fotovoltaická elektrárna o výkonu 9 kWp, vybavená 18 panely od značky SWISS SOLAR. V technické místnosti je instalován střídač Alpha ESS spolu s bateriemi o celkové kapacitě 16,4 kWh. Na okraji konstrukce domu je také umístěna nabíječka pro elektrické vozidlo. Pro komplexnost služeb jsme zajistili také připojení k distribuční síti a vypracovali žádost o dotaci v rámci programu NZÚ.

Tento moderní dům v jižní Moravě není pouze obytným prostorem pro rodinu, ale také příkladem harmonického spojení komfortu, moderní technologie a ohleduplnosti k životnímu prostředí.


Tento objekt navrhoval Ing. arch. Michal Hučík a my jsme velmi rádi nejen za tuto, ale také za všechny ostatní spolupráce a těšíme se na ty, které máme společně před sebou.