Elegantní rodinný dům Šumice

V dnešní referenci zamíříme nedaleko od Brna do malebné obce Šumice, kde se rozprostírá útulný pasivní dům obývaný tříčlennou rodinou. Už z dálky je patrné, že majitelé věnovali maximální péči každému detailu, čímž vytvořili nejen elegantní, ale i harmonické obydlí.

Vstup do tohoto půvabného domu láká pohledem na podzimní dekorace a pečlivě udržovaný trávník ozdobený barevnou skalkou. Dominantní barvou celého prostoru je okouzlující bílá, kterou doplňuje dřevěný nábytek a podlaha v teplém odstínu. Tato kombinace vytváří dojem nejen vizuální elegance, ale také prostornosti, která návštěvníky vítá už na první pohled. Dům jako celek působí jako oáza klidu a svěží atmosféry, což dává každému dni jeho obyvatel nový rozměr.


Komfort & zdraví pro celou rodinu

Nejen, že majitelé mají skvělé oko pro design, ale zároveň nezanedbali ani technologické zázemí, které možná není na první pohled tolik viditelné, ale velmi ovlivňuje atmosféru a prostředí uvnitř. V domě je kladen důraz na elegantní a čistý design, čistota ovšem nekončí jen u designu, dům je totiž vybaven kombinovanou jednotkou PKOM4, která se neustále stará o přísun čerstvého vzduchu, vzduchové filtry v této jednotce dokáží zachytit i nejmenší pevné částice v přiváděném vzduchu, a tudíž všichni uvnitř neustále dýchají čistý a čerstvý vzduch. PKOM4 se však krom precizní kvality vzduchu může chlubit i tím, že dokáže celý objekt vytápět, chladit, ale díky vestavěnému druhému tepelnému čerpadlu zvládne také ohřívat teplou vodu. Celá tato technologie přináší velkou energetickou úsporu, která je v tomto případě ještě podtržena napojením jednotky na malou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 2kWp na střeše domu spolu s instalovaným střídačem Kerberos, přes který se dodává elektrická energie pro ohřev vody. Distribuční prvky vzduchotechniky jsou od finské značky CLIMECON, a svým vzhledem se skvěle hodí do prostředí domu. Vzduchotechnické rozvody, instalaci jednotky, osazení distribučními prvky i fotovoltaickou elektrárnu realizoval náš montážní tým, jenž ve všech krocích realizace vycházel z projektů, které vypracoval tým projektantů z Evora Design. 


Chytré a pokrokové vytápění

Vytápění a ohřev teplé vody má na starost již zmíněná kompaktní jednotka PKOM4. V případě, že si rodina chce v chladných dnech dopřát opravdový komfort, může využít námi instalované sálavé panely. Tato technologie funguje na principu sálavého tepla. Topný panel produkuje infračervené vlny, které se z tělesa šíří do prostoru a ohřívají předměty a stěny v místnosti. K oteplování vzduchu dochází až sekundárně od těchto předmětů. Vytápění infrapanely maximalizuje účinnost přenosu tepla a výrazně snižuje tepelné ztráty. Kromě toho se díky sálavým panelům členové domácnosti nemusí bát snížení vlhkosti vzduchu a užijí si rovnoměrné prohřátí celé místnosti. Maximální pohodlí už snad jen podtrhne podlahové vytápění, jenž rovněž nainstaloval náš realizační tým. 

Spolupráce na projektu


Tento krásný rodinný dům byl vystavěn pod taktovkou pana Ing. Zdeňka Šlancara , jenž je odborníkem ve svém oboru a za svou dlouholetou praxi navrhl a vyprojektoval nespočet rodinných domů v pasivním standardu. Společnost Evora CZ si velmi cení vzájemné důvěry a spolupráce na tomto i dalších projektech.

Všechny projekty byly vypracovány naší sesterskou společností Evora design, díky práci zdejších projektantů se realizační část obejde bez vícenákladů a je celkově velmi přesně koordinovaná. Dodavatelem všech technologií pro tento objekt byla společnost Evora Trade s.r.o., jenž funguje jako dodavatel pro většinu našich realizací, ale zároveň také jako e-shop pro koncové zákazníky. Díky provázanosti a spolupráci všech našich společností jsme schopni pracovat efektivněji a vyřešit vše na jednom místě.

Pro lepší představu o spokojenosti obyvatelů tohoto krásného domu, si dovolujeme připojit citaci majitelů:

"Jsme nadšeni z celého systému a zejména z PKOM, který jsme se naučili efektivně využívat. Navíc jeho schopnost odvádět teplo i během těch nejteplejších dnů nám doma udržela komfortní 23 stupňů, což bylo vítané osvěžení oproti 31 stupňům venku. Díky tomuto systému jsme si mohli užívat příjemného klimatu po celý den bez ohledu na venkovní teploty." Fotogalerie