Nová zelená úsporám light solární fotovoltaický ohřev vody

04.09.2023

Dotace na snadno realizovatelná opatření pro seniory, invalidní důchodce a příjemce příspěvku na bydlení, kteří chtějí snížit své výdaje za energie. Finanční prostředky můžete čerpat předem formou zálohy. Podporována jsou opatření provedená po 12. září 2022. Žádat můžete i v případě, že jste již podali žádost o dotaci nebo získali dotaci na zateplení a výměnu oken a dvěří z NZÚ Light

Podmínky a vyřízení dotace NZÚ Light

Kdo může žádat o dotaci?

Vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, ve kterém jsou trvale hlášeni déle než od 12.9.2022 Vlastníci nebo spoluvlastníci trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci. Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně nebo v období mezi 12. 9. 2022 dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.


Jak složité je papírování?

Papírování a neustálé dokládání dokumentů může být složité a časově náročné, ale protože u nás máme vše pod jednou střechou, naprostou většinu potřebných dokumentů zvládneme obstarat sami, díky tomu bude celé vyřízení dotace rychlejší a jednodušší. Od vás budeme potřebovat pouze pár podpisů a údaje pro vyplacení dotace rovnou na váš účet.

Jakou finanční podporu mohu díky dotaci získat?

Můžete získat až 90 000 Kč.

 Tato dotace může být vyplacena předem jako záloha.