Topení versus větrání

Při instalaci vzduchotechnických rozvodů se nabízí jejich využití nejen pro větrání, ale také pro vytápění. Toto řešení však má svá úskalí. Většinou se předpokládá, že se bude ohřívat přívodní vzduch přímo v jednotce, zákonitě je pak do všech místností vháněn stejně teplý vzduch a ve všech místnostech je stejná teplota. Při sledování televize v obývacím pokoji stejně jako v ložnici. Většinou nechodí všichni obyvatelé spát v jeden okamžik, rozdílný rozvrh dne mají děti a dospělí, a tak nejde jednoduše regulovat celkovou teplotu termostatem. Ubrat množství přiváděného vzduchu? To také není správná cesta. Množství vzduchu by bylo potřeba naopak z hygienických důvodů spíše zvýšit. Může se stát, že velký dům je po určitou dobu obýván jen jedním nájemníkem, centrální horkovzdušné vytápění nám však vytápí i místnosti neobývané a to pořád stejným výkonem.

Závěr: Nedoporučujeme instalovat pouze větrací systém kombinovaný s vytápěním bez lokálních zdrojů tepla v místnostech. Centrální ohřev přívodního vzduchu by měl být jen podpůrný.

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Vložit příspěvek", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality

Vstupenka ZDARMA na veletrh FOR ARCH 2017 v Praze

22. 08. 2017
Od 19. - 23. 9. 2017 se budeme společně s Centrem pasivního domu účastnit stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 v Praze. Neváhejte a stavte se u nás na stánku 1F11e, kde na vás budeme čekat s balíkem rad a informací. Kontaktujte nás o vstupenku ZDARMA!

Archiv aktualit


Moderní technologie pro větrání a vytápění
rodinných domů a budov.


Logo NILAN logo devi pichler luft
Evora CZ, s.r.o.
Fakturační adresa: Provozovna:
Masarykovo nám. 546/9 Kobylnická 894/8
664 51 ŠLAPANICE 664 51 ŠLAPANICE
Tel.: +420 530 331 177 E-mail:

© 2017, Evora CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing