Rekuperace vzduchu, rekuperace sama netopí

Rekuperace vzduchu GenvexRekuperace není synonymum k vytápění. Rekuperace vzduchu pouze vrací během větrání část tepla z již ohřátého objektu zpět pro maximální efektivnost. Nedochází tak k výrazným ztrátám jako při větrání okny. Protože víme o rekuperaci vše, zjistěte, jak lze vytápět rodinný dům pomocí větracích jednotek s rekuperací.  

Vytápění bez radiátorů

Možnost vytápění pomocí horkého vzduchu, který je do místností vháněn potrubím větracího systému, zní lákavě. Jako první každého napadne, že se elegantně vyhne radiátorům nebo podlahovému rozvodu, čímž výrazně ušetří nejen za materiál, ale také za stavební úpravy. Ovšem jakým způsobem se ve ventilačním systému v zimě ohřeje studený venkovní vzduch na pokojovou teplotu?

Chcete bližší informace k vytápění pomocí rekuperace vzduchu nebo vás zajímá cenová kalkulace? Kontaktujte nás a náš tým odborníků vám rád zodpoví jakýkoli dotaz.

Ohřev vzduchu na míru vašim požadavkům

Rekuperace vzduchu renomovaných výrobců Nilan a Genvex nejčastěji doplňujeme o teplovodní výměník. Do něj je následně přiváděna topná voda, kterou můžete ohřívat elektřinou, plynem nebo jiným vámi zvoleným způsobem. Případně můžete rovnou zvolit výkonnější větrací jednotky doplněné o vlastní elektrokotel a samostatný topný okruh.

Druhou možností je osazení rekuperace vzduchu elektrickým tělesemkteré přímo ohřívá proud vzduchu podobně jako fén na vlasy. V případě použití elektrického tělesa se spotřebovává el. energie stejně jako u topných elektrospotřebičů (přímotopných radiátorů, infrapanelů nebo topných rohoží) umístěných přímo v jednotlivých místnostech.

Při využití rekuperace vzduchu jako zdroje pro centrální ohřev vzduchu v rodinném domu je nutné na výhodnost tohoto řešení hledět v konkrétních souvislostech a posuzovat jej jako celek.

Kdy zvolit vytápění pomocí rekuperace vzduchu

Rekuperace vzduchu GenvexPrimárním cílem rekuperace vzduchu je opětovné využívání tepla, které by se jinak bez užitku ztratilo při větrání. Jedná o efektivní způsob pro řízené větrání v nízkoenergetických a pasivních domech. Centrální vytápění jen pomocí větrací jednotky vychází v určitých případech levněji při prvotní investici, kdy ušetříte za rozvody a radiátor. Ovšem následně je obtížněji regulovatelné, méně hospodárné a neposkytuje takový uživatelský komfort.

Oproti lokálním zdrojům tepla nedochází k úsporám energie pokud pro dohřev vzduchu využijete ohřívač umístěný ve větrací jednotce. Provoz může být efektivní jen v případě, že zdrojem tepla pro teplovodní výměník je levně ohřátá voda například z rekuperace pomocí tepelného čerpadla.

Centrální topení nelze snadno regulovat, nemůžete si nastavit individuálně teplotu pro každou místnost nebo ve vybrané části domu topení zcela vypnout. Využijte našich zkušeností a nechte si poradit, zda právě pro vás by bylo vytápění domu pomocí rekuperace vzduchu to pravé řešení.

Zaujala vás možnost vytápění pomocí rekuperace vzduchu? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Vložit příspěvek", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality

Dny pasivních domů 2017

08. 11. 2017
Již tento týden od pátku do neděle pro vás otevřou dveře majitelé pasivních domů po celé ČR. Najděte si v katalogu dům, který se vám líbí a domluvte si s jeho majiteli návštěvu.

Archiv aktualit


Moderní technologie pro větrání a vytápění
rodinných domů a budov.


Logo NILAN logo devi pichler luft
Evora CZ, s.r.o.
Fakturační adresa: Provozovna:
Masarykovo nám. 546/9 Kobylnická 894/8
664 51 ŠLAPANICE 664 51 ŠLAPANICE
Tel.: +420 530 331 177 E-mail:

© 2017, Evora CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing