Podlaha nebo strop

Velmi často se na nás zákazníci obracejí s dotazem, kam umístit přívod vzduchu v jednotlivých místnostech. Na první pohled by se zase dalo jednoduše odpovědět, že podlaha je výhodnější  - zejména pokud přívod vzduchu zajišťuje i vytápění. Teplý vzduch přeci stoupá vzhůru. Zkušenosti uživatelů jsou však zcela jiné. Z přívodních průduchů stoupá teplota většinou nižší než je teplota lidského těla, a tak pocitově jde od podlahy chlad zejména tam, kde nebylo nainstalováno oddělené podlahové vytápění. Většina větracích zařízení Nilan umožňuje chladící funkci v letní sezóně a v takovém případě by studený vzduch zůstával u podlahy a efekt "chladu od nohou" by se násobil.

Závěr: Doporučujemeprovedení přívodu vzduchu ze stropu. Pro zvýšení účinnosti je možné naistalovat přívodní ventil s režimem léto/zima.

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Vložit příspěvek", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality

Vstupenka ZDARMA na veletrh FOR ARCH 2017 v Praze

22. 08. 2017
Od 19. - 23. 9. 2017 se budeme společně s Centrem pasivního domu účastnit stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 v Praze. Neváhejte a stavte se u nás na stánku 1F11e, kde na vás budeme čekat s balíkem rad a informací. Kontaktujte nás o vstupenku ZDARMA!

Archiv aktualit


Moderní technologie pro větrání a vytápění
rodinných domů a budov.


Logo NILAN logo devi pichler luft
Evora CZ, s.r.o.
Fakturační adresa: Provozovna:
Masarykovo nám. 546/9 Kobylnická 894/8
664 51 ŠLAPANICE 664 51 ŠLAPANICE
Tel.: +420 530 331 177 E-mail:

© 2017, Evora CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing