Podlaha nebo strop

Velmi často se na nás zákazníci obracejí s dotazem, kam umístit přívod vzduchu v jednotlivých místnostech. Na první pohled by se zase dalo jednoduše odpovědět, že podlaha je výhodnější  - zejména pokud přívod vzduchu zajišťuje i vytápění. Teplý vzduch přeci stoupá vzhůru. Zkušenosti uživatelů jsou však zcela jiné. Z přívodních průduchů stoupá teplota většinou nižší než je teplota lidského těla, a tak pocitově jde od podlahy chlad zejména tam, kde nebylo nainstalováno oddělené podlahové vytápění. Většina větracích zařízení Nilan umožňuje chladící funkci v letní sezóně a v takovém případě by studený vzduch zůstával u podlahy a efekt "chladu od nohou" by se násobil.

Závěr: Doporučujemeprovedení přívodu vzduchu ze stropu. Pro zvýšení účinnosti je možné naistalovat přívodní ventil s režimem léto/zima.

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Vložit příspěvek", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality

Dny pasivních domů 2017

08. 11. 2017
Již tento týden od pátku do neděle pro vás otevřou dveře majitelé pasivních domů po celé ČR. Najděte si v katalogu dům, který se vám líbí a domluvte si s jeho majiteli návštěvu.

Archiv aktualit


Moderní technologie pro větrání a vytápění
rodinných domů a budov.


Logo NILAN logo devi pichler luft
Evora CZ, s.r.o.
Fakturační adresa: Provozovna:
Masarykovo nám. 546/9 Kobylnická 894/8
664 51 ŠLAPANICE 664 51 ŠLAPANICE
Tel.: +420 530 331 177 E-mail:

© 2017, Evora CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing