Podlaha nebo strop

Velmi často se na nás zákazníci obracejí s dotazem, kam umístit přívod vzduchu v jednotlivých místnostech. Na první pohled by se zase dalo jednoduše odpovědět, že podlaha je výhodnější  - zejména pokud přívod vzduchu zajišťuje i vytápění. Teplý vzduch přeci stoupá vzhůru. Zkušenosti uživatelů jsou však zcela jiné. Z přívodních průduchů stoupá teplota většinou nižší než je teplota lidského těla, a tak pocitově jde od podlahy chlad zejména tam, kde nebylo nainstalováno oddělené podlahové vytápění. Většina větracích zařízení Nilan umožňuje chladící funkci v letní sezóně a v takovém případě by studený vzduch zůstával u podlahy a efekt "chladu od nohou" by se násobil.

Závěr: Doporučujemeprovedení přívodu vzduchu ze stropu. Pro zvýšení účinnosti je možné naistalovat přívodní ventil s režimem léto/zima.

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Vložit příspěvek", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


RSSRSS

Aktuality

Nabídka práce pro pobočky Praha, Brno, Bratislava v oboru TZB

13. 06. 2017
Hledáte práci v oboru TZB? Hledáme nové kolegy pro pobočky v Praze, Brně a Bratislavě na pracovní pozice vedoucí nově vznikající pobočky v Bratislavě, projektant vzduchotechniky do Brna, projektant vytápění/chlazení do Brna, Prahy a Bratislavy, obchodně-technický zástupce pro celou ČR, montér elektrozařízení do Brna.

Archiv aktualit


Moderní technologie pro větrání a vytápění
rodinných domů a budov.


Logo NILAN logo devi pichler luft
Evora CZ, s.r.o.
Fakturační adresa: Provozovna:
Masarykovo nám. 546/9 Kobylnická 894/8
664 51 ŠLAPANICE 664 51 ŠLAPANICE
Tel.: +420 530 331 177 E-mail:

© 2017, Evora CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing