Centrální a decentrální přívod vzuchu

Centrální přívod vzduchu do jednotky. Komfortnější a efektivnější alternativa přívodu vzduchu používaná u jednotek u většiny jednotek NILAN. Hnědou barvou je znázorněn rozvod vzduchu z jednotky do místností, zelené jsou odtahy z kuchyně, WC a koupelny, růžovou barvu má výfuk ven a modrou má centrální přívod vzduchu k jednotce.Centrální přívod vzduchu

Decentrální způsob přivádění vzduchu používaný u jednotek Nilan VGU250. Vzduch do místností je přiváděn lokálními stěnovými ventily. Jednotka vytvoří odsátím odpadního vzduchu podtlak, který otevře stěnové ventily. Nasávaný vzduch neprochází jednotkou, není tak umožněno jeho dohřátí nebo chlazení. Tato varianta jednotek je výrazně levnější. POZOR při srovnávání cen různých výrobců jaký systém přivádění vzduchu daná jednotka používá. Někdy bývají tyto jednotky záměrně nazývány jako centrální jednotky s  decentrálním přívodem vzduchu, což může velmi zmást. Zeleně je znázorněn odtahovaný vzduch z místností, modrou barvou jsou označeny stěnové ventily přivádějící čerstvý vzduch do jednotlivých místností a růžově výfuk.

Decentrální přívod vzduchu

Tisknout


RSSRSS

Aktuality

Dny pasivních domů 2017

08. 11. 2017
Již tento týden od pátku do neděle pro vás otevřou dveře majitelé pasivních domů po celé ČR. Najděte si v katalogu dům, který se vám líbí a domluvte si s jeho majiteli návštěvu.

Archiv aktualit


Moderní technologie pro větrání a vytápění
rodinných domů a budov.


Logo NILAN logo devi pichler luft
Evora CZ, s.r.o.
Fakturační adresa: Provozovna:
Masarykovo nám. 546/9 Kobylnická 894/8
664 51 ŠLAPANICE 664 51 ŠLAPANICE
Tel.: +420 530 331 177 E-mail:

© 2017, Evora CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing